Valiuta:

Žingsniamatis - daugiafunkcinis fizinės veiklos seklys

Žingsniamatis - daugiafunkcinis fizinės veiklos seklys

Fizinė veikla žmogui būtina ir reikalinga taip pat, kaip maistas ar oras, kuriuo kvėpuojame. Vaikščiodami ar sportuodami palaikome raumenų, sąnarių veiklą, prisidedame prie sklandaus širdies bei kraujotakos sistemos darbo. Tam, kad galėtume kontroliuoti, sekti savo fizinį aktyvumą, o dažnai ir motyvuoti save vaikščiojimui, tarnauja puikus išradimas – žingsniamatis.

Šiandien žingsniamatis yra ypač patogus ir naudingas prietaisas. Tai nedidelis, lengvas įrenginys, dažniausiai tvirtinamas juosmens srityje ar ant rankos, sekantis atliekamus judesius ir skaičiuojantis nueitus žingsnius. Šiuolaikiniai žingsniamačiai siūlo ir daugybę papildomų funkcijų, kurios suteikia galimybę sekti ne tik savo fizinį aktyvumą, bet ir sveikatą.

Kaip tai veikia

Dažnam, su šiuolaikinėmis technologijomis retai susiduriančiam žmogui, kyla klausimas, kaip toks mažas prietaisėlis gali tiksliai nustatyti nueitų žingsnių skaičių. Visa paslaptis – prietaiso viduje esanti svirtelė, reaguojanti į vertikalius judesius. Kadangi su kiekvienu žengtu žingsniu kūnas juda aukštyn ir žemyn, taip fiksuojamas žingsnių skaičius, o keliaujant automobiliu ar važiuojant dviračiu, duomenys nefiksuojami.

Papildomos funkcijos

Dar visai neseniai buvo įprasta, jog vienas prietaisas atlieka vieną konkrečią, tik jam priskirtą funkciją. Dabar mūsų kasdienybę gerokai palengvina išmaniosios technologijos, savyje vienu metu talpinančios daugybę skirtingų galimų atlikti veiksmų. Ne išimtis ir žingsniamačiai, galintys matuoti ne tik nueitą atstumą.

Sudeginamų kalorijų skaičius. Žingsniamatis skaičiuoja nueitą atstumą ir apskaičiuoja sudegintų kalorijų skaičių, tad taip galite lengvai kontroliuoti savo kūno svorį ir jo pakitimus.

Dienos ir nakties aktyvumas. Naudojant 3D judesio ir aukštimačio technologiją, žingsniamatis veda ne tik dienos, bet ir nakties aktyvumo statistiką.

Miego trukmė ir kokybė. Dar viena žingsniamačio funkcija, kurios patys atlikti negalėtume – tai miego stebėjimas ir jo kokybės nustatymas. Galite gauti informaciją apie poilsį nakties metu ir stebėti savo fizinę veiklą miegant.

Informacija išmaniuosiuose įrenginiuose

Visus išmanių žingsniamačių užfiksuotus duomenis galite lengvai perkelti į kompiuterį, planšetę ar mobilųjį telefoną. Patogesniam informacijos stebėjimui sukurtos ir specialios mobiliosios aplikacijos, pvz. Medisana prietaisams – VitaDock®. Ši programėlė taip pat teikia informaciją apie kraujo spaudimą, cukraus lygį kraujyje, svorį, temperatūrą, deguonies kiekį ir, žinoma, aktyvumą.