Valiuta:

Šaltis ir išmanusis telefonas - sunkiai suderinama, bet pagelbėti gali išmanusis laikrodis

Šaltis ir išmanusis telefonas - sunkiai suderinama, bet pagelbėti gali išmanusis laikrodis

Tikriausiai ne vienas išmaniojo telefono savininkas tiesiogiai susidūrė su neigiamu šalčio poveikiu telefonui. Todėl būnant lauke neretai vengiama naudotis telefonu, jis laikomas šiltai striukės, palto kišenėje ar rankinėje. O ką daryti, jei laukiate svarbaus skambučio? Alternatyva – išmanusis laikrodis ar išmanioji apyrankė.

Pirmiausia aptarkime, tiesa ar mitas, kad šaltas oras gali negrįžtamai pakenkti išmaniajam telefonui. Jei vairuojate automobilį, tai puikiai žinote, kad šaltis gali visiškai „numarinti“ akumuliatorių ir automobilis ne tik neužsives, bet dar ir būsite priverstas pirkti naują akumuliatorių. Ar tas pats principas taikytinas ir išmaniųjų telefonų akumuliatoriams?

Pirmiausia Jūs turite išsiaiškinti, kokia baterija yra Jūsų telefone. Baterijos tipas bus užrašytas ant pačios baterijos. Remdamiesi tuo paskaitykite gamintojo puslapyje arba ant telefono dėžutės baterijos specifikaciją. Didelė tikimybė, kad Jūsų išmaniajame yra įkraunama ličio jonų baterija – šio tipo baterijos populiariausios.

Ličio jonų baterijų principas grindžiamas jonų perdavimu tarp teigiamų ir neigiamų elektrodų. Temperatūra gali turėti įtakos šių jonų perdavimui. Jei temperatūra bus labai žema, tikėtina, kad jonai nebus perduoti visai arba bus perduoti tik dalinai, o tai suponuos, jog telefono akumuliatorius neveiks. Bet tam, kad ličio jonų baterijos veikimas tikrai būtų sutrikdytas, reikalinga labai žema temperatūra. Kokia? Temperatūrai nukritus žemiau –40 laipsnių, ličio jonų akumuliatorius visiškai nustos veikti. Jei temperatūra yra nuo –20 iki –40 laipsnių, ličio jonų akumuliatoriaus veikla gali sutrikti. Jei temperatūra lygi nuliui, ličio jonų baterija veiks be priekaištų.

Maža to, žema temperatūra žalinga ne tik akumuliatoriui, bet ir pačiam prietaisui. Pavyzdžiui, skystieji kristalai užšals ir nebefunkcionuos. Kitas aspektas – kai iš lauko į šiltą patalpą įnešite telefoną, ant jo susikaups kondensatas, kuris gali patekti į telefono vidų, o drėgmė tikrai pakenks prietaisui.

Temperatūrą, kuriai esant telefonų nerekomenduojama eksploatuoti, nurodo ir kai kurie telefonų gamintojai, Pavyzdžiui, „Apple“ deklaruoja, kad jos „iPhone“ turėtų būti naudojami tik pliusinėje temperatūroje, o, pavyzdžiui, „Samsung“ teigia, kad jų gaminiai sklandžiai veiks iki –20 laipsnių.

Taigi, spustelėjus šaltukui elektronikos ekspertai rekomenduoja savo išmaniuosius telefonus palikti namuose, laikyti kambario temperatūroje, nepalikti automobilyje ir kitose vietose, kuriose būna žema temperatūra, taip pat neatsiliepti ir nekalbėti, nerašyti trumpųjų žinučių lauke, esant žemesnei nei –10 laipsnių temperatūra. Tačiau ką daryti, jei Jums būtina telefoną turėti su savimi nuolat, net ir būnant šaltame ore?

Inovatyvus ir puikus sprendimas – išmanieji laikrodžiai ir išmaniosios apyrankės.

Daugelis išmaniųjų laikrodžių yra traktuojami kaip laikrodis-telefonas. Todėl be ilgo sąrašo laikrodžiui būdingų funkcijų (pavyzdžiui, laiko rodymas, miego stebėsena, žadintuvas, kalendorius ir kt.), šis prietaisas atlieka ir išmaniajam telefonui būdingas funkcijas. Todėl turėdami išmanųjį laikrodį Jūs taip pat galėsite:

  • naudotis kamera;
  • naudotis Bluetooth ryšiu;
  • klausytis muzikos;
  • peržvelgti skambučių istoriją;
  • atsiliepti į skambutį ir kt.

Esminis šio laikrodžio privalumas – Jūs nepraleisite svarbių skambučių net tada, kai telefonas yra giliai kišenėje ar rankinėje. Todėl galite nesibaiminti, kad neišgirsite skambėjimo garso, jei esate labai triukšmingoje aplinkoje, tada, kai telefono garsas yra išjungtas, ar tada, kai būnate lauke esant žemai temperatūrai ir norite apsaugoti savo telefoną nuo šalčio. Kaip jau aptarėme aukščiau, šaltis neigiamai veikia išmaniuosius telefonus. Todėl išgirdę, kad Jums skambina, svarstote, ar rizikuoti ir traukti telefoną į šaltį, ar neatsiliepti ir galbūt praleisti svarbų skambutį? Jei turite išmanųjį laikrodį, šios dilemos spręsti nereikės. Pažvelgsite į laikrodį, pamatysite, kas Jums skambina, ir tada nuspręsite, ar atsiliepti. O tai padarysite naudodami ausines. Pasirinkę pastarąjį variantą su skambinančiuoju bendrausite per ausines ir telefono visai nereikės. Išmaniojo laikrodžio ekrane matysite, kas Jums skambina, atsiliepsite palietę laikrodžio ekraną. Maža to, tokio laikrodžio ekrane matysite visą skambučių istoriją, praleistus skambučius, galėsite skambinti patys, o Jūsų išmanusis telefonas tuo metu saugiai gulės rankinėje ar kišenėje, kur jo nepasieks šaltis.

Ir dar išmanusis laikrodis suteiks galimybę būti visuomet pasiekiamu, nesvarbu, ką veikiate tuo metu. Jus skambinsite ir atsiliepsite į skambučius, skaitysite trumpąsias žinutes, elektroninius laiškus, peržiūrėsite savo socialinio tinklo profilį.

Kokybiški išmanieji laikrodžiai yra atsparūs vandeniui, dulkėms, todėl nesivaržydami galėsite naudotis išmaniojo laikrodžio funkcijomis lauke lyjant lietui ar sningant.

Dar vienas prietaisas, kuris itin populiarus tarp sportininkų profesionalų ir sportuojančiųjų mėgėjų, yra išmanioji apyrankė. Be jai būdingų esminių funkcijų – širdies ritmo fiksavimo, sportavimo programų, treniruočių lygių nustatymų ir kt. – naudojantis ja taip pat galima gauti pranešimus apie skambučius ir žinutes. Todėl jei sportuosite ar užsiimsite kita veikla šaltuoju metų laiku lauke, savo išmaniojoje apyrankėje matysite įeinančius skambučius, praleistus skambučius, matysite ir perskaitysite trumpąsias žinutes, pranešimus Skype ar socialiniame tinkle. O Jūsų išmanusis telefonas tuo metu apsaugotas nuo šalčio ir neigiamo ji poveikio saugiai gulės rankinėje ar kišenėje.

Esminis skirtumas tarp išmaniojo laikrodžio ir išmaniosios apyrankės šiame kontekste bus tas, kad išmaniuoju laikrodžiu Jūs galite ir atsiliepti į skambučius, o išmaniojoje apyrankėje tik matysite skambučių registrą, tačiau atsiliepti negalėsite. Todėl jei skambutis svarbus, teks išsitraukti telefoną.

Tiesa, rinkdamiesi išmanųjį laikrodį ar išmaniąją apyrankę atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodytą veikimo temperatūrą. Dažniausios šių prietaisų tinkamos temperatūros ribos yra nuo –20 iki 40 laipsnių.

Išmanieji dėvimieji prietaisai - peržiūrėkite ką galima įsigyti dabar