Valiuta:

Kaip išsirinkti droną?

Kaip išsirinkti droną?

Visų pirma, turite žinoti ir nusistatyti, kokiu tikslu bepilotė skraidyklė bus naudojama – laisvalaikiui, hobiui ar darbui bei kokį biudžetą skirsite įsigijimui. Jeigu tai bus pirmasis jūsų dronas, rekomenduojame neinvestuoti didelių pinigų, nes bepilotės skraidyklės valdymas yra gana sudėtingas ir dažnu atveju įsigijus per sudėtingą prietaisą, pirmieji skrydžiai baigiasi dūžiais bei dideliais nuostoliais. Yra ir dar keletas aspektų, į kuriuos atsižvelgiant yra parenkamas tinkamas prietaisas. 

Papildomos detalės / komplektacija
Net ir patyrę dronų skraidinimo meistrai neretai papuola į situacijas, kai skraidyklė susiduria su kliūtimis, ko pasekoje yra apgadinamos detalės, o dažniausiai – propeleriai. Visa laimė, kad jie yra lengvai keičiami ir nereikalauja didelių investicijų, o jei komplektacijoje iš karto yra atsarginių dalių, sutaupysite ir laiko bei galėsite tęsti skraidyklės kelionę.

Skraidymo nuotolis
Rinkdamiesi bepilotę skraidyklę, atkreipkite dėmesį į tai, kokiu atstumu nuo jūsų dronas gali nuskristi ir ar tas atstumas jums yra pakankamas.

Skraidymo laikas
Dar vienas labai svarbus kriterijus – maksimalus skraidymo laikas. Jis priklauso nuo daug faktorių, tokių kaip baterijos galia, drono svoris, oro sąlygos, priedų naudojančių energiją skaičius. Kaip matote, maksimalų skraidymo laiką nustatyti gana sudėtinga, tačiau čia gelbėja papildomos baterijos. Rekomenduojame rinktis bepilotę skraidklę, kurios komplektacijoje yra daugiau nei viena baterija. Taip turėsite žymiai ilgesnį skraidymo laiką.

Vaizdo kamera
Jei atkreipsite dėmesį, pamatysite, kad patys pigiausi dronai neturi vaizdo stebėjimo kamerų. Šios skraidyklės daugiau skirtos vaikams, yra nesudėtingos konstrukcijos, tačiau dažniausiai dronų ieškoma būtent dėl vaizdo filmavimo ir fotografavimo. Jei ir jūs renkatės skraidyklę akimirkų įamžinimui, turite du pasirinkimus:
1) Pirkti droną su gamykliškai įmontuota kamera
Puikus variantas tiems, kurie nenori papildomai rūpintis kamera, jos įmontavimu ir naudotis skriadykle vos nusipirkus. Renkantis šį variant svarbu atkreipti dėmesį į kameros parametrus ir įsitikinti, kad vaizdo raiška bus kokybiška ir atitinkanti jūsų lūkesčius (rekomenduojama minimali vaizdo kameros rezoliucija yra bent 720p (1280 x 720) ). Idealiausia, jei galite peržiūrėti skirtingų dronų kamerų testus ir juos palyginę pasirinkti geriausią varianą.
2) Pirkti droną be vaizdo kameros, su vieta ją įmontuoti patiems
Pasirinkus šį variant turite laisvę įmontuoti tokią vaizdo kamerą, kokią norite. Šis dronų tipas yra pigesnis, bet reikia nepamiršti, kad kameros nėra pigios ir įvertinti, kiek pajamų papildomai reikės būtent šiai sudedamajai daliai įsigyti. Šią skraidyklę rekomenduojama rinktis tiems, kas jau turi vaizdo kamerą ir galės ją panaudoti ir dronui. Taip pat šių bepiločių skraidyklių privalumas – sugedus vaizdo kamerai, galėsite ją tiesiog pakeisti nauja, nekeičiant viso drono.

Vaizdo kameros stabilizatorius
Nepamirškite, kad dronui skrendant yra jaučiamos vibracijos, kurios ypatingai sustiprėja esant blogam orui, todėl vien geros vaizdo kameros kokybiškam vaizdui neužteks, jums bus reikalingas ir kameros stabilizatorius, kuris skraidyklei skrendant išlaiko kryptį, stabilizuoja vaizdą ir suteikia galimybę pasiekti geriausių rezultatų. Vaizdo kamerų stabilizatoriai taip pat yra dviejų rūšių, su dviem arba trimis ašimis (pastarieji vaizdą stabilizuja geriau, tačiau reikia atsižvelgti į tai, ko jums reikia).

Valdymo pultas
Dronų valdymą turėtumėte pasirinkti pagal savo patirtį. Pultas gali būti itin paprastas, su dviem svirtimis, valdantis tik pačią skriadyklę arba su papildomomis funkcijomis kartu valdyti ir vaizdo stebėjimo įrenginį. Atsižvelkite į savo poreikius ir galimybes bei neišsirinkite per daug sudėtingo valdymo pirmiems skrydžiams. Dronai taip pat gali būti valdomi išmaniaisiais telefonais.

GPS
Nuspręskite ar jums reikia, kad dronas turėtų GPS sensorius. Kam jie reikalingi? GPS naudojama tada, kai norite, kad jūsų skraidyklė suvedus koordinates nuskristų į tam tikrą konkrečią vietą pati bei žinotų tikslią namų vietą ir galėtų į ją grįžti (ypač naudinga, kai pametate droną iš savo matymo lauko).
Renkantis droną, kainos dydis yra neatsiejamas nuo kokybės. Kuo brangesnė bepilotė skraidyklė, tuo daugiau funkcijų ir galimybių ji turi.

Paspaudę šią nuorodą rasite mūsų siūlomų bepiločių skraidyklių: https://www.smartonly.eu/paieska?q=dronas