Valiuta:

Klimato kontrolės prietaisai - kas tai ir kam reikalingi?

Klimato kontrolės prietaisai - kas tai ir kam reikalingi?

Naujiena asortimente, bet ne naujiena kasdieniame mūsų gyvenime – klimato kontrolės prietaisai. Skamba įmantriai, bet iš tiesų tai visiems puikiai žinomų ir plačiai naudojamų daiktų bendrinis apibūdinimas. 

Naujiena asortimente, bet ne naujiena kasdieniame mūsų gyvenime – klimato kontrolės prietaisai. Skamba įmantriai, bet iš tiesų tai visiems puikiai žinomų ir plačiai naudojamų daiktų bendrinis apibūdinimas. Į šių prietaisų kategoriją įeina įrenginiai, kurie matuoja ir reguliuoja mūsų namų orą (drėkina arba sausina, šildo arba šaldo, valo ir aromatizuoja). Patys prietaisai vadinami drėkintuvais, sausintuvais, aromatizatoriais, valytuvais, šildytuvais ir kondicionieriais.

Kam naudojami šildytuvai ir kondicionieriai turbūt žino kiekvienas, bet ar žinote kodėl orą reikia drėkinti, sausinti, valyti ar aromatizuoti? Tik nedidelė dalis žmonių susimąsto apie tai, kokiu oru kvėpuoja savo namuose ir pasidomi ar jis tinkamas ir nekenksmingas sveikatai. Tad ką būtina žinoti?

Patalpų drėgmė

Optimali patalpų drėgmė turėtų būti 40 – 60% tam, kad galėtume jaustis komfortiškai. Jei kambario drėgmė yra žemesnė nei 40%, vadinasi, oras yra sausas ir jį reikia drėkinti, nes sausas oras:

  • Džiovina odą, ji gali pradėti pleiskanoti, skilinėti, jaučiamas tempimo jausmas, niežėjimas;
  • Džiovina akis bei nosies gleivinę, todėl gali būti jaučiamas tiek nosies, tiek akių perštėjimas, čiaudulys, akių ašarojimas, suprastėjęs regėjimas (matymas lyg per rūką);
  • Didina dulkių kiekį kambaryje, o tai ne tik gadina bendrą tvarkos vaizdą namuose, bet ypač kenkia kvėpavimo takams (sukelia lėtines ligas), sukelia alergijas;
  • Puiki terpė gyventi virusams ir bakterijoms, o tai ypač pavojinga sveikatai, nes didėja tikimybė susirgti bet kokiomis ligomis.

Oro drėkinimui yra naudojami oro drėkintuvai, kurie būna įvairaus dydžio, galingumo ir yra parenkami kiekvieniems namams individualiai pagal poreikį. Įvairių oro drėkintuvų rasti galite čia: https://bit.ly/2H04YMH

Esant atvirkštiniam variantui, kai patalpų drėgmė yra per didelė (>60%), orą reikia sausinti, nes:

  • Drėgnas oras yra ideali terpė atsirasti pelėsiui. Pelėsis labai pavojingas mūsų sveikatai, kvėpavimo takams, gali sukelti lėtines kvėpavimo takų ligas bei alergijas.
  • Esant didelei drėgmei namuose atrodo šalta, šalti tarsi skverbiasi iki pat kaulų, jaučiamas diskomfortas bei šąla galūnės.
  • Ypač drėgnas oras apsunkina kvėpavimą, o tai taip pat gali sukelti kvėpavimo takų ligas bei verčia jausti sunkumą, slėgimą prie žemės.

Oro sausintuvai taip pat kaip ir drėkintuvai yra parenkami individualiai pagal tai, kiek smarkiai drėgmė namuose yra padidėjusi ir kiek jos reikia surinkti. Galima rasti nuo visai mažų iki pramonėje naudojamų didelių oro sausintuvų.

Oro valymas

Apie oro drėkintuvus ir sausintuvus yra girdėjusi dar ganėtinai didelė dalis žmonių, tačiau oro valytuvas daugeliui yra negirdėtas ir naujas prietaisas. Net nepagalvotumėte, bet namuose oras gali būti net 100 kartų labiau užterštas nei gatvėje! Būtent dėl šios priežasties savo namų orą turime ne tik šildyti, vėdinti, drėkinti ar sausinti, bet ir valyti. Oro valytuvo dėka iš mūsų namų oro yra pašalinami virusai, bakterijos, alergenai, dulkių erkutės, nemalonūs kavapai bei kitos kenksmingos medžiagos ir į kambarį grąžinamas švarus bei sveikatai nekenksmingas oras. Šį prietaisą rekomenduojama rinktis pagal patalpos dydį, filtrų tipą, triukšmo lygį, energijos sąnaudas (būtinai įsitikinkite, kad oro valytuvas, kurį išsirinkote, negamina ozono, nes taip dar labiau pakenksite savo sveikatai, o ne išvalysite orą namuose). 

Šių prietaisų jau galite įsigyti ir mūsų el.parduotuvėje. Visus oro valymo prietaisus rasite čia: http://bit.ly/2UsV4pW

Oro aromatizavimas

Ši kategorija labiau priskiriama prie geros dvasinės savijautos, nes naudojant aromato difuzorių, kambarys pripildomas malonių kvapų, kurie atpalaiduoja kūną ir mintis, malšina stresą ir įtampą bei leidžia visisškai pasinerti į pilnavertį poilsį. Tai puikios nuotaikos ir geros emocinės būklės garantas. Taip pat aromatizatoriai dažniausiai turi ir kintantį spalvų apšvietimą, kuris sukuria atpalaiduojančią atmosferą jūsų kambaryje.

Ir galiausiai, jeigu nežinote ar jūsų būste oras yra tinkamas, įsigykite prietaisą, matuojantį temeratūrą bei drėgmę ir sužinokite, ar jums reikalingas bent vienas klimato kontrolės prietaisas. Beje, prireikus bent vieno įrenginio jokiais būdais neišsigąskite, kad jis užims daug vietos ar atrodys negražiai, nes visus klimato kontrolės prietaisus galite išsirinkti pagal savo poreikius, kambario dydį bei vyraujančią spalvą interjere ir ne tik pagerinti oro kokybę, bet tuo pačiu turėti puikų akesuarą savo namuose!

Visus klimato kontrolės pritaisus vienoje vietoje rasite mūsų el.parduotuvėje paspaudę šią nuorodą: https://www.smartonly.eu/ismanus-daiktai/klimato-kontroles-prietaisai