Valiuta:

Išmaniųjų laikrodžių atsparumas vandeniui - ką reiškia žymėjimai IP ir ATM?

Išmaniųjų laikrodžių atsparumas vandeniui - ką reiškia žymėjimai IP ir ATM?

Norite įsigyti išmanųjį laikrodį, kuris būtų atsparus vandeniui? Tačiau nežinote ir nelabai suprantate ką reiškia ženklinimas IP67, IP68 ar ATM?

IP (Ingress Protection) – arba kitaip lietuviškai vadinama pralaidumo apsauga - tai yra elektrotechnikos atsparumo reikšmių sistema, klasifikuojanti įrenginius pagal jų atsaparumą kietosioms dalelėms ir vandeniui. Šis tarptautinis ženklinimas sudarytas iš (IP) ir dviejų skaičių. Pirmas skaičius nurodo daikto atsparumą kietosioms dalelėms, o antrasis - atsparumą vandeniui.

Išmanieji laikrodžiai ir apyrankės dažniausiai turi IP67 ir IP68 sertifikatą. Tai reiškia, kad abiem atvejais šie įrenginiai nepraleidžia dulkių. Prietaisas, kuris turi IP67 buvo patikrintas pusvalandžiui panardinus į vandenį 1 metro gylyje, o IP68 – panardinus į 1,5 m pusvalandžiui arba ilgesniam laikui. Šie atsparumo testai atliekami griežtai kontroliuojamomis laboratorinėmis sąlygomis: naudojamas distiliuotas vanduo, įrenginiai nardinami iš lėto, įjungus telefono budėjimo režimą, o ištraukus visiškai išdžiovinami ir tik tada tikrinama, ar visos funkcijos veikia. Taigi, bet kokiu atveju šokti į baseiną, jūrą ar ežerą su išmaniuoju prietaisu nerekomenduojama. Net jeigu pabandžius prietaisas liks sveikas, vėliau laikui bėgant viskas dėvisi – ne išimtis ir išmaniuosiuose prietaisuose esančios tarpinės, guminės izoliacijos. Po ilgesnio naudojimo jose gali atsirasti įtrūkimų ir nesandarumų, tad jų atsparumas mažėja.

Apibendrinant, jeigu laikrodį ar apyrankę netyčia įmesite į balą, klozetą, baleiką ir pan. – viskas bus gerai. Ta pati situacija galioja aplaisčius įrenginį stikline vandens. Ir net jeigu įšoksite į baseiną su telefonu kišenėje – jis turėtų išgyventi. Tačiau specialiai nardinant išmanųjį laikrodį ar apyrankę į vandenį ilgesniam laikui - IP67 ir IP68 sertifikatas negarantuoja, kad prietaisas liks sveikas.

Atminkite su bet kokio vandens atsparumo lygio laikrodžiu jokiu būdu negalima eiti į pirtį ir baseiną. Baseino vandenyje esantys chemikalai (dažniausiai chloras) itin greitai pažeidžia gumines laikrodžio tarpines, todėl laikrodis pradeda praleisti vandenį.

Visus išmaniuosius laikrodžius , kurie turi IP67 ir IP68 sertifikatus rasite ČIA.

Kai kurie laikrodžiai yra ženklinami “atmosferomis” (ATM). Tokio žymėjimo paaiškinimas čia:

Visus išmaniuosius laikrodžius, kurie turi 5 ATM ir 10 ATM ženklinimus rasite ČIA.