Valiuta:

Išmanieji kraujospūdžio matuokliai – kitokia sveikatos stebėsena

Išmanieji kraujospūdžio matuokliai – kitokia sveikatos stebėsena

Padidėjęs kraujospūdis – tai neretą varginanti liga, su kuria vis dažniau susiduria ne tik senyni, bet ir jauno amžiaus žmonės. Vis dėlto, stebėti savo kraujo spaudimą šiandien turime visas galimybes – nuo elementariausių mechaninių (nors morališkai jau pasenusių) matuoklių, iki automatinių ir vis labiau populiarėjančių išmaniųjų kraujo spaudimo matavimo prietaisų. 

Laikai, kai rankiniu būdu pumpuodavote orą, o duomenų patikimumas priklausydavo nuo geros klausos bei budrumo – jau praeityje. Maža to, jog kraujo spaudimas gali būti automatiškai pamatuojamas vos vieno mygtuko paspaudimu, šiuolaikiniai prietaisai suteikia galimybę sekti duomenis apie savo sveikatos būklę ilgalaikėje perspektyvoje, stebėti pokyčius bei visą reikalingą informaciją turėti po ranka – tiesiog savo mobiliajame įrenginyje.

Kraujospūdžio duomenys – mobiliajame įrenginyje

Išmanieji kraujo spaudimo matuokliai suteikia galimybę ne tik greičiau, paprasčiau bei tiksliau išmatuoti ir gauti informaciją apie kraujo spaudimą bei širdies darbą, bet ir leidžia visus šiuos duomenis sisteminti, stebėti bei interpretuoti, susiejant su mobiliuoju įrenginiu. Laikai, kai pamatavus kraujospūdį, pamatyti du skaičiai būdavo vienintelė, vos akimirksniui išsaugoma informacija, jau praeitis.

Duomenų persiuntimas Bleutooth ryšiu

Jei baiminatės, jog įsigyjant išmanųjį kraujo spaudimo matuoklį būsite pririšti prie savo mobiliojo telefono ir be jo negalėsite pamatuoti savo kraujospūdžio, susidarėte klaidingą nuomonę. Tam tikri prietaisų modeliai veikia visai kaip įprasti matuokliai, tiesiog turi duomenų persiuntimo funkciją. Tad matuoti kraujo spaudimą galite net ir tuomet, kai po ranka neturite telefono ar jis išsikrovęs – matavimo prietaiso ekrane išvysite norimą sužinoti informaciją, o į išmaniojo telefono programėlę duomenis, kurie gali būti naudingi ateityje, galėsite perkelti vėliau.

Išmanieji riešiniai kraujospūdžio matuokliai

Jei negalite gyventi be naujausių technologijų, o savo sveikatos stebėsenai jums nepakanka primityviausių duomenų, galite rinktis išmaniuosius riešinius kraujo spaudimo matuoklius. Jie kompaktiški, užima mažai vietos, o visą svarbiausią informaciją tiek matavimo metu, tiek po jo, galėsite matyti savo telefone. Užsidėjus matavimo apyrankę, telefone galėsite stebėti netgi savo rankos judesius, o suvedus svarbiausius duomenis, ir sveikatos būklės kaitą.

Kraujospūdžio matuoklių moduliai

Yra ir tokių prietaisų, kurie kraujo spaudimo matuokliu paverčia patį išmanųjį prietaisą. Tai reiškia, jog konkretiems telefonų modeliams pritaikyti prietaisai, spaudimo stebėjimo sistemos, iš dalies gali atrodyti kaip įprastas žastinis matuoklis, tačiau vietoje ekrano į specialų modulį yra įstatomas mobilusis įrenginys.
Toks prietaisas 2011 metais Plus X AWARD buvo apdovanotas kaip geriausias metų produktas bei už inovatyvių sprendimų pritaikymą įprastam naudojimui.

Išmaniųjų kraujo spaudimo matuoklių galimybės:

 • Pripūtimo technologija, garantuojanti greitesnį kraujospūdžio matavimą - kraujospūdis matuojamas tuo pat metu, kai pučiamas oras;
 • Širdies ritmo sutrikimų nustatymas;
 • Ekrane pateikiami parodymai: sistolinis, diastolinis kraujospūdis, pulsas, data ir laikas;
 • Nereguliaraus širdies ritmo (IHB) detektorius;
 • CAM technologija (Kliniškai Tikslus Matavimas);
 • Hipertenzijos rizikos indikatorius ESH (ESH-Europos hipertenzijos draugijos patvirtintas);
 • Paskutinių matavimų vidurkio rodymas;
 • Visų išsaugotų verčių vidurkis, rytinio ir vakarinio laiko matavimų vertės;
 • Parodymus gali būti išreiškiami šviesoforo spalvomis, remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos nustatytomis normomis;
 • Galimybė naudotis keliems vartotojams;
 • Iki 500 atminties vietų kiekvienam vartotojui;
 • Galimybė naudotis matuokliu "svečiui";
 • Priminimas matuoti kraujospūdį - žadintuvo funkcija;
 • Galimybė Bluetooth pagalba perkelti duomenis į mobiliuosius įrenginius.